EHS Mérnök

  • Veszprém megye
  • megállapodás alapján
  • Teljes munkaidő
  • angol (B2)
  • Főiskolai

Partnercégünk részére keresünk hosszú távra szóló munkalehetőségre olyan Környezetvédelmi és Munkavédelmi rendelkező szakembert, akinek van gyártó cégnél szerzett tapasztalata EHS feladatokban, aktív angol nyelvismerete, mert Megbízónknál a napi meetingek során folyamatosan használni fogja a nyelvet.

A pozícióról

Munkavédelem:

• A vállalat munka- és egészségvédelmi szabályzatainak és folyamatainak az implementálása és frissítése.

• Munkavédelmi auditok végzése és helyszíni vizsgálatok annak érdekében, hogy azonosítsa a munkahely veszélyes és nem biztonságos berendezéseit, munkafolyamatait és munkafeltételeket.

• Kivizsgálja a baleseteket, elkészíti és ellenőrzi a baleseti jelentéseket.

• Kapcsolatot tart a munkatársakkal, vezetőkkel valamint a külső hatóságokkal és szakértőkkel, hogy a balesetek okait jól megállapítsák és megakadályozzák a megismétlődését.

• Javaslatokat tesz a munkafolyamatok és feltételek változtatására, hogy a munkavállalók biztonságos és egészséges körülmények között végezhessenek munkát, és hogy a vállalat is megfeleljen a vállalati valamint a törvényi előírásoknak és szabályoknak.

• Az új termékeket, berendezéseket és folyamatokat a lehetséges kockázatok szempontjából megvizsgálja még bevezetés előtt.

Környezetvédelem:

• Koordinálja és elvégzi a vállalatnál a környezeti tényezők helyszíni értékelését annak érdekében, hogy minden gyártási folyamat megfeleljen a vállalati és az állami hatóságok által előírt követelményeknek.

• Ismeri és értelmezi a vállalatra érvényes szabályokat. Ellenőrzéseket és teszteket hajt végre, hogy ellenőrizze a megfelelőségeket. Szükség esetén megbízásokat ad ki, például monitoringra vagy műszaki támogatás igénybevételére.

• Részt vesz speciális és átfogó környezetvédelmi programokban egyaránt. Önállóan tervezi és végzi a munkáját, amely feltételezi, hogy önállóan képes értékelni, dönteni.

• Azonosítja a jelenlegi és a lehetséges környezeti problémákat. A hatósági riportokat elkészíti, ha kell külső segítséggel. Jogszabályokkal kapcsolatos tudását, ismereteit folyamatosan frissíti.

• Ellátja a Fenntarthatósági felelős feladatait.

• Felelős a fenntarthatósági terv elkészítéséért.

• Figyelemmel kíséri a fenntarthatósági terv végrehajtását.

• Felelős a cég és a vevő által elvárt termékek minőségi előírásainak és a szükséges folyamatok betartásáért

Tűzvédelem:

• Tűzvédelmi szakfeladatok ellátása

• Tűzriadó-terv készítése és gyakoroltatása

• Tűzvédelmi oktatási tematika elkészítése, oktatások megtartása

• Tűzeseti teendők ellátása

• Rendszeres ellenőrzése a tűzvédelmi előírásoknak: menekülési utak, tűzoltó készülékek, fali tűzcsapok, tűzivíztározó, spinkler rendszer, tűzjelző rendszer, tűzgátló ajtó, füstelvezető kupolák, füstelvezető légpótló, vészkijáratok, pánikzárak

• Beruházás/felújítás előtti szakvlemény készítése

• Ügyintézés/részvétel szakhatósági ellenőrzéseken

Felelős a cég és a vevő által elvárt termékek minőségi előírásainak és a szükséges folyamatok betartásáért

Elvárások

• Szakirányú felsőfokú mérnöki diploma (lehetőleg környezetmérnök; a szakmai tapasztalat kiválthatja a felsőfokú képesítést)

• Középfokú munkavédelmi végzettség

• Minimum 2 év hasonló pozícióban szerezett tapasztalat

• Angol nyelv kommunikációs szintű ismerete

• Felhasználói szintű számítógépes ismeretek (Excel, Word, PowerPoint

• Kezdeményezés, aktivitás

• Analitikus, logikus gondolkodás

• Teljesítmény motiváció

• Felelősségvállalás

• Proaktivitás

Amit Megbízónk kínál

• Cafetéria

• Negyedéves bónusz

• Régióban kiemelkedő munkába járási támogatás

• Thanksgiving extra kifizetés

hasonló pozíciók

megpályázom a pozíciót